Nowy Ikona Jezusa Chrystusa z Najświętszą Raną Ramienia Zobacz większe

Ikona Jezusa z Najświętszą Raną Ramienia

JRANA2

Nowy produkt

Ikona Jezusa Chrystusa z Najświętszą Raną Ramienia, według wizji św. Bernarda, opata z Clairvaux. 
Wymiary: 15x21x2 cm.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

89,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Ikona Jezusa Chrystusa z Najświętszą Raną Ramienia, według wizjii św. Bernarda, opata z Clairvaux.  Wymiary: 15x21x2 cm. Wzór współczesny. Oryginał namalowany w Ukrainie. Reprodukcja i dystrybucja za zgodą autora. Na tej ikonie zwraca uwagę piękne, jednocześnie męskie i delikatne, oblicze Jezusa. Lewą ręką

Jezus odkrywa szatę, pokazując swoją Najświętszą Ranę Ramienia - na trzy palce głęboką, z której widoczne są trzy kości - według opisu wizji św. Bernarda. Na dłoniach widoczne rany po gwoździach. Bliski kadr, ciemne tło. Tło ciemne, widoczna struktura tła i ślady techniki malarskiej.  Św. Bernard dopytując się raz na modlitwie Pana naszego, jaki był największy ból nieznany wiernym, który odczuł na Swym Ciele podczas Swej najświętszej Męki – otrzymał następującą odpowiedź od Pana Jezusa: 

„Miałem Ranę na ramieniu, spowodowaną dźwiganiem Krzyża na trzy palce głęboką, w której widniały trzy odkryte kości. Sprawiała Mi ona największe cierpienie i ból, aniżeli wszystkie inne. Ludzie mało o niej myślą, dlatego jest nieznana. Lecz ty staraj się objawić ją wszystkim chrześcijanom całego świata. Wiedz, że o jakąkolwiek łaskę prosić mnie będą przez Tą właśnie Ranę udzielę jej i wszystkim, którzy z miłości do Tej Rany uczczą Mnie odmówieniem codziennie trzech Ojcze Nasz i trzech Zdrowaś Maryjo, daruję ich grzechy powszednie i ich grzechów ciężkich już więcej pamiętać nie będę i nie umrą nagłą śmiercią, a w chwili skonania nawiedzi ich Najświętsza Dziewica i uzyskają łaskę i zmiłowanie Moje."  

MODLITWA DO NAJŚWIĘTSZEJ RANY RAMIENIA CHRYSTUSA PANA 

O najukochańszy Jezu mój, Ty najcichszy Baranku Boży, ja biedny grzesznik pozdrawiam i czczę TĘ RANĘ TWOJĄ NAJŚWIĘTSZĄ, która Ci sprawiała ból bardzo dotkliwy, gdyś niósł krzyż ciężki na Swym Boskim Ramieniu – ból cięższy i dotkliwszy, niż inne Rany na Twym Świętym Ciele. Uwielbiam Cię, oddaję cześć i pokłon z głębi serca. Dziękuję Ci za tę najgłębszą i najdotkliwszą RANĘ Twego Ramienia. Pokornie proszę, abyś dla tej srogiej boleści Twojej, którą wskutek tej Rany cierpiałeś i w imię Krzyża Twego ciężkiego, któryś na tej Ranie Świętej dźwigał, ulitować się raczył nade mną nędznym grzesznikiem, darował mi wszystkie grzechy i sprawił, abym wstępując w Twoje krwawe ślady, doszedł do szczęśliwej wieczności. Amen.

Kraj pochodzenia: Polska
Sposób wieszania: Nawiercony otwór
Nadruk: Bezpośrednio na desce
Waga: 0,45 kg
Grubość deski: 2 cm
Wymiary ikony: 15x21 cm (A5)
Podłoże: deska bukowa

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Ikona Jezusa z Najświętszą Raną Ramienia

Ikona Jezusa z Najświętszą Raną Ramienia

Ikona Jezusa Chrystusa z Najświętszą Raną Ramienia, według wizji św. Bernarda, opata z Clairvaux. 
Wymiary: 15x21x2 cm.