Dostawy przesyłek
Organizujemy dostawę zamówionych Towarów Pocztą Polską na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Zależnie od wyboru formy płatności towary dostarczane są przesyłką priorytetową pobraniową Paczka24, listem poleconym priorytetowym. O pełnych kosztach dostawy informujemy Klienta w czasie składania Zamówienia. Ceny dostaw wyglądają następująco:
- przy przedpłacie Towar wysyłany jest paczką pocztową priorytetową, koszt dostawy 14,00 zł brutto.
- Zamówienia pobraniowe wysyłane są przesyłką pobraniową Paczka+, koszt dostawy 23,00 zł brutto.
Ceny doręczenia są stałe i niezależne od ilości zamawianych Towarów.
Orientacyjny czas dostawy wynosi dwa dni robocze od terminu nadania przesyłki. Termin nadania przesyłki przez Sprzedającego wynosi do 3 dni roboczych od momentu złożenia Zamówienia za pobraniem lub od wpłynięcia płatności przy wybranej przedpłacie. W przypadku zamówienia Towaru niedostępnego w magazynie, czas realizacji Zamówienia może być dłuższy. W takich przypadkach Klient zostanie poinformowany o planowanym terminie realizacji Zamówienia.

Zwroty Towarów i możliwość odstąpienia od umowy
W przypadku Umowy Sprzedaży zawieranej na odległość Klient który jest konsumentem może odstąpić od Umowy bez podania przyczyny w terminie czternastu dni od daty odebrania Towaru. W celu odstąpienia od umowy należy złożyć do Sprzedającego odpowiednie oświadczenie. Formularz odstąpienia od umowy można go również pobrać ze strony Sklepu Internetowego, pod linkiem www.ikony.com/odstapienie.pdf
Wystarczy, że w ciągu tych 14 dni od odebrania przesyłki Klient prześle oświadczenie drogą elektroniczną na adres sklep@ikony.com, bądź dostarczy go na piśmie pod adres Sprzedającego: Emisja Jordan Gonciarz, ul. Długosza 8, 39-400 Tarnobrzeg. Sprzedający potwierdza otrzymanie oświadczenia o odstąpieniu od Umowy Sprzedaży. Prawo do odstąpienia od Umowy Sprzedaży nie dotyczy przypadków gdy przedmiotem Umowy Sprzedaży są Towary spoza standardowej oferty Sklepu Internetowego, przygotowane na indywidualne zamówienie od Klienta. Po odstąpieniu od Umowy Sprzedaży uważa się ją za niezawartą, a Strony zwracają sobie wzajemne świadczenia. Towar winien być zwrócony w stanie niezmienionym. Zwrot powinien być przeprowadzony bez zwłoki, w terminie do czternastu dni od dnia odstąpienia Klienta od Umowy Sprzedaży. Klient winien postarać się, aby zwracany Towar opakować w sposób zabezpieczający go przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Koszt zwrotu Towaru Sprzedającemu, np. za pośrednictwem Poczty Polski ponosi Klient.
Sprzedający winien zwrócić Klientowi cenę zakupu Towaru i kosztu dostawy w terminie 14 dni od otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od Umowy Sprzedaży, może jednak zaczekać ze zwrotem płatności do czasu otrzymania Towaru od Klienta. Płatność zwracana jest na konto podane przez Kupującego, bez dodatkowych kosztów zwrotu płatności ze strony Kupującego.
Sklep umożliwia wymiany zakupionych Towarów na inne z oferty sklepu. Szczegóły należy uzgadniać indywidualnie.